O nás

Dobrý den, vítáme vás na stránkách praktické ordinace pro děti a dorost. Poskytujeme pojišťovnami plně hrazenou lékařskou i nadstandardní péči, zaměřujeme se na preventivní prohlídky dětí od narození až do dovršení věku devatenácti let. Naše lékařská péče je zaměřena především na podporu zdraví a primární prevenci nemocí.

dreamstime_l_21190862Velký důraz klademe na podporu správného růstu a vývoje dítěte, na výživu, očkování, hygienu, ale také na přípravu na rodičovství. Jsme si plně vědomi toho, že dítě potřebuje dostatečně podnětné prostředí, proto se snažíme rodičům pomáhat takové prostředí vytvářet. Informujeme je o tom, jak mají reagovat na různé situace v období růstu svého dítěte, že není dobré snažit se vývoj urychlit například brzkým sezením nebo chozením. Učíme rodiče správné manipulaci s dítětem jak provádět hygienu dítěte apod. Důležitá je také správná výživa, protože ta je klíčem ke správnému růstu a vývoji dítěte. Důraz klademe především na výživu novorozence a kojence, upozorňujeme maminky na to, že nepřirozenější a nejlepší výživou je mateřské mléko. Pokud dojde k situaci, že maminka nemůže dítě kojit, seznámíme ji s přípravou umělé výživy a hygienickým režimem přípravy stravy. Speciální pozornost věnujeme dětem s chronickým onemocněním.

U našich malých i starších pacientů sledujeme jak psychomotorický, tak sociální vývoj. Provádíme preventivní prohlídky, které jsou nedílnou součástí péče o malé a mladé pacienty.